مروری بر ۱۰ شاسی بلند هیبریدی برتر در سال ۲۰۲۰

مروری بر ۱۰ شاسی بلند هیبریدی برتر در سال ۲۰۲۰

با توجه به محبوبیت روزافزون خودروهای پاک در بسیاری از کشورهای جهان، این گزارش به مروری بر بهترین خودروهای شاسی بلند هیبریدی و پلاگین هیبریدی در سال ۲۰۲۰ می پردازد.

به گزارش ایسنا،  در سال های اخیر که استفاده از خودروهای پاک الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی در بسیاری از کشورهای جهان علی الخصوص کشورهای پیشرفته و توسعه یافته، افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، شرکت های خودروسازی مختلف نیز به سمت و سوی توسعه، تولید و عرضه این نوع از خودروها روی آورده اند تا بتوانند نظر و توجه خیل عظیمی از طرفداران وسائل نقلیه دسوتدار محیط زیست را به سمت و سوی خود جلب کنند و بدین ترتیب سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهند.

این گزارش که در وبسایت اتوکار آمده است، به مروری بر بهترین، مجهزترین و کارآمدترین خودروهای شاسی بلند هیبریدی جهان که در سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی و عرضه می‌شوند، خواهد پرداخت.

۱. بی ام و ایکس۵ ۴۵ای پلاگین هیبریدی (BMW X۵ ۴۵e) 

۲. فورد کوگای پلاگین هیبریدی (Ford Kuga Plug-in Hybrid) 

۳. هوندا سی آر وی هیبریدی (Honda CR-V Hybrid)

۴. مرسدس جی ال ای ۳۵۰ دی ۴ماتیک (Mercedes GLE ۳۵۰de ۴Matic) 

۵. ولوو ایکس سی ۹۰ تی۸ دوموتوره (Volvo XC۹۰ T۸ Twin Engine) 

۶. ووکسهال گرندلند ایکس هیبریدی (Vauxhall Grandland X Hybrid & Hybrid۴) 

۷. آئودی کیو۵ ۵۵ (Audi Q۵ ۵۵ TFSIe) 

۸. ولوو ایکس سی ۴۰ پلاگین هیبریدی (Volvo XC۴۰ Recharge T۵ PHEV) 

۹. میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی (Mitsubishi Outlander PHEV) 

۱۰. پورشه کاین ای هیبریدی و توربو اس ای هیبریدی (Porsche Cayenne E-Hybrid & Turbo S E-Hybrid) 

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیش‌تر محیط زیست، خودروهای تمام پاک و دوستدار محیط زیست اعم از وسایل نقلیه برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی را به تولید انبوه برسانند.

خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می شوند، نسبت به مدل های هیبریدی به باتری های قدرتمندتری مجهز شده اند؛ بنابراین مسافت قابل پیمایش آن ها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است. یکی دیگر از مزایای قابل توجه آنها، امکان شارژ خانگی است که به راننده و صاحب خودرو این امکان را می‌دهد بدون طی مسافت های گاها طولانی برای رسیدن به ایستگاه‌های شارژ مخصوص خودروهای برقی و هیبریدی، با اتصال به برق خانگی، باتری قدرتمند خودروی خود را شارژ کنند. این خودروها همچنین در صورتی که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه‌های بنزینی کار خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا